Vyhledávání


Kontakt

Domino - zvuková a světelná technika
Boční 482
26101 Příbram 7
telefon: 777 006 116 -----------723 763 159

E-mail: ............................ rock-action@seznam.cz

Příbramská rocková liga je podle Deep Day přínosem

08.02.2012 13:59

Příbram /ROZHOVOR/ – První kolo druhého ročníku Příbramské rockové ligy dopadlo nad očekávání dobře. Lidí přišlo dost a ještě se náramně bavili. Postaraly se o to kapely SKAliSKA, Origami a host pořadatelů Deep Day, což je kapela, která hraje převzatou hudbu.

Skupina Deep Day si na Příbramské rockové lize zahrála poprvé. Členové kapely odpověděli na otázky Deníku.

Můžete čtenářům trochu představit Deep Day?

Kapela Deep Day je zábavová kapela věnující se rock, pop, beat stylu od 60. let po současnost. Fungujeme něco málo přes tři roky a dlouho se náš kytarista „Shaky“ potýkal s nemocí, která nám neumožňovala hrát tak, jak bychom chtěli.

Jak se vám hrálo na rockové lize?

Je těžké vystoupit před hudebnickou branží, protože každý tomu rozumí a každý hudebník slyší vaší chybu, i když je jen nepatrná. I proto jsme byli rádi, že naše hudba se líbila. Publikum si s námi zazpívalo některé písně a zatančilo si na známé hity, přestože jsou převzaté.

Dokázali byste ohodnotit výkony ostatních kapel?

Skaliska je kapela, která doslova zvedla všechny lidi ze židle hned v úvodu a nadchla snad všechny v sále. Rytmus SKA nerozproudil jen všechny hosty, ale i naší kapelu. Proto klukům vyslovujeme velkou poklonu za atmosféru, kterou vytvořili. A kapela Origami? Nikomu z nás asi nepřísluší hodnotit tyto hudebníky, protože právem vyhráli loňskou rockovou ligu. Jejich hudební styl a vlastní tvorba nám vnesla do tváří rozpaky, zda opravdu smíme po této kapele vystoupit.

Proč hrajete právě to, co hrajete?

Celé naše seskupení se skládá z hudebníků věkově od 25 do 48 let. Tím se i liší náš názor na hudbu a vlastní tvorbu bychom stylově nesjednotili. Pro publikum, které nás podporuje, i nové publikum, se pokoušíme dělat repertoár pestrý a známý, aby si všichni našli kousek svého „ucha“ a mohli si nejen zatančit, ale i zazpívat. Nicméně i na našich zkouškách občas probíhají náznaky naší tvořivé fantazie a prolétnou zdmi naše vlastní tóny. Zatím tedy jen ve zkušebně.

Jaké máte plány do budoucna?

Naše ambice, tedy kapely Deep Day, je hrát a hrát a hrát... Hudbu, která lidi bude bavit a bude pro ně zábavou a vždy nás rádi uvidí. Stále je co zlepšovat a pilovat na našem hraní.

Pokuste se sdělit, jak vidíte Příbramskou rockovou ligu.

Liga je přínosem všem hudebníkům, ať už jen jako dobrá zkušenost vystoupit si před porotou, nebo pro postup do Skutečné ligy a v dalších kolech zkusit své štěstí. Náš dík tedy patří především pořadatelům, kteří nás s důvěrou pozvali na tuto soutěž.